Nawigacja: Strona główna » Fryzjerstwo » Przedłużanie włosów ultradźwiękami

Przedłużanie włosów ultradźwiękami

kategoria: Fryzjerstwo autor: admin data: 09-10-2008

Tagi: , ,

przedłużanie włosów warszawaUltradźwięki przebojem wdarły się i do fryzjerstwa, znajdując zastosowanie przy przedłużaniu włosów. Owo przedłużanie włosów to po prostu łączenie naszych włosów z włosami dawcy.

Nasuwa się w tym momencie spostrzeżenie: zasada stosowania ultradźwięków jest tu taka sama jak u … stomatologa. Każdemu z nas przecież zdarzyło się zawitać do gabinetu stomatologicznego z powodu ukruszenia zęba czy wystąpienia próchnicy. Dentysta plombuje nam ząb, a samą plombę właśnie ultradźwiękami (emitowanymi przez urządzenie trochę przypominające pistolet) utrwala, wiążąc zastosowany materiał dentystyczny z kością zęba. Zabieg szybki i bezbolesny.

Tak samo szybko, bezboleśnie i bezpiecznie urządzenia ultradźwiękowe łączą, spajają włosy. Chociaż pozostaje pewna bolesność – dla portfela, no ale skoro ma się mocną wizję, konieczność wręcz rewolucyjnej zmiany wyglądu, to co tam te dwa tysiące albo więcej. Trudno.

A tak bardziej poważnie: jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla włosów i dla skóry głowy, nie dający odczynów alergicznych, gdyż jest wykonywany bez użycia środków chemicznych i na zimno (ultradźwięki nie wytwarzają temperatur).

Spoiwem używanym do łączenia włosów metodą ultradźwiękową jest keratyna, czyli naturalne białko z wełny owiec. Keratyna jest jednocześnie odżywką regenerującą strukturę włosa i wygładzającą jego powierzchnię, ma szczególne dobroczynny wpływ na włosy zniszczone, przesuszone, kruche. Włosy tą metodą można przedłużyć nawet i o 60 centymetrów, a ich łączenia są niezauważalne i praktycznie niewyczuwalne. Włosy można normalnie myć, suszyć, czesać, modelować, pielęgnować, wykonywać trwałą, koloryzować. Przy farbowaniu na całej swej nowej długości mają ten sam kolor i połysk.

Popularność artykułu: 79%
Inne artykuły:

Napisz komentarz

Pola oznaczone gwiazdką (*) muszą być wypełnione!

 

Witamy

Serdecznie witamy na naszym blogu tematycznym dotyczącym fryzjerstwa, urody, zdrowia, mody, stylizacji, kosmetyki, pedicure i manicure. Mamy nadzieję, że każdy Czytelnik znajdzie tu dla siebie coś ciekawego, inspirującego. Bardzo zależy nam na tym, by była to wartościowa platforma, gdzie będą obowiązywały kompetencja, kultura, dobry obyczaj i życzliwość.